Ekskluzywne włączniki – bo diabeł kryje się w szczegółach.

Projekt, to zaledwie preludium do wspaniałego koncertu, jakim jest wcielanie go w życie. Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko, a dopiero proces budowy zweryfikuje plany. Żeby jednak nie dramatyzować na samym wstępie, przed Wami, Inwestorami, kolejny etap, czyli czas na wnętrze. Dla niektórych to najbardziej ekscytujący z etapów. Teraz, nareszcie dotykamy faktur i czujemy tekstury w ręku, możemy porównać na własne oczy i zobaczyć detale w materiałach i sposobie wykończenia.

Projektowanie wnętrz to proces, którego nie da się przeprowadzić szybko, nie poprzedzając go wcześniej licznymi spotkaniami, mającymi na celu wręcz dotarcie się Projektanta z Inwestorami i odwrotnie. Tutaj, nie wystarczy przenieść gotowe elementy wyposażenia wnętrz do domu. Trzeba umieć nadać im indywidualny charakter, aby razem współgrały i wprowadzały harmonię, ale jednocześnie mają stanowić o właścicielach domu, mają być też funkcjonalne i nie zapominajmy – piękne.

Zastanawiające jest, dlaczego więc tyle czasu jesteśmy w stanie poświęcić dywagacjom nad wyborem odpowiedniej sofy, tkaninom czy gatunkom drewna na podłodze, a takie elementy użytkowe jak włączniki elektryczne, pozostawiamy na samym końcu? Może racjonalnego wytłumaczenia należy szukać w samym określeniu tego elementu, często nazywanego tak szorstko, jak osprzęt elektryczno-instalacyjny? Gdyby tak nazwać je elektrycznym mechanizmem dekoracyjnym? Prawda, że przyjemniej? Jeśli dodać jeszcze, że jest nie tylko dekoracyjny, a piękny, wysublimowany i funkcjonalny i dedykowany ekskluzywnym przestrzeniom? 

 

Kiedy mowa o starannie wyselekcjonowanych włącznikach i gniazdach, które łączy design z najwyższej klasy materiałami, to mowa oczywiście o produktach marki Lithoss Designed Switches, które są w całości produkowane w Belgii z pełnym wykorzystaniem europejskich podzespołów. Wyróżnia je zawsze ceniony minimalizm, prostota konstrukcji oraz funkcjonalne użytkowanie. Zastosowanie szlachetnych materiałów takich jak miedź czy mosiądz w połączeniu z perfekcyjnym wykonaniem pozwalają na montaż w najbardziej wymagających i luksusowych wnętrzach, takich jak np. jachty, 5* hotele czy domy z bali.

Fontini

Z Hiszpanii natomiast pochodzą wyjątkowe porcelanowe włączniki Fontini, które od 1950 roku tworzone są ręcznie. Dostępne również w opcji natynkowej. Pięknie wkomponowują się na tle starych, zabytkowych murów kamienic, ale naszym zdaniem, fantastycznie zostaną wyeksponowane na tle drewna. Naszą uwagę przykuła kolekcja Garby Colonial, gdzie w towarzystwie porcelany pojawiają się drewniane dodatki. To niby tylko szczegóły i detale, ale to one nadają charakter, a wnętrza z charakterem cenimy najbardziej 😉

Na stronie przedstawiciela www.produktdesign.pl zasięgniesz specjalistycznej wiedzy na temat produktów.