DESIGN FROM FINLAND – o projektowaniu w symbiozie z naturą

Organizacja DESIGN FROM FINLAND zajmuje się promowaniem fińskiego designu w samej Finlandii, a także poza nią. Nie każda marka, może poszczycić się znakiem towarowym DESIGN FROM FINLAND. Jakie są zatem kryteria przyznawania wyróżnienia?

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy na podstawie własnych doświadczeń zespół ludzi zauważył potrzebę podkreślenia fińskiego designu, jako dobra narodowego i założono organizację, aby zająć się tematem na poważnie.

Fiński design to idealny balans pomiędzy ascetycznym pięknem, a funkcjonalnością. Produkty z Finlandii, są projektowane w symbiozie z naturą, bo jak ma być inaczej kiedy mówimy o projektach, które powstają w najmniej zaludnionym państwie Europy, a zarazem najbardziej zalesionym. Tutaj natura jest zdecydowanie częścią życia. Jednym z priorytetów marki jest docenienie i wsparcie firm, które zainwestowały w swój produkt w Finlandii i są warte promowania poza granicami kraju. Znak, sprawia niejako, że produkt automatycznie staje się bardziej pożądanym wśród potencjalnych nabywców, którzy wiedzą, że mogą stać się w posiadaniu czegoś wyjątkowego.

Znak DESIGN FROM FINLAND został przyznany setkom marek i firm, z najróżniejszych branż, jak na przykład REIMA kidswear. Fantastyczna marka odzieżowa dla dzieci. Tych, którzy jeszcze nie poznali, koniecznie odsyłamy na ich stronę www.reima.com. Outdoorowa odzież dla dzieci na każdą porę roku i każdą pogodę. Są wyjątkowo trwałe, pokryte designerskimi printami, a dzieci przechodzą w nich niejeden sezon, o ile wcześniej z nich nie wyrosną.

Większość zna zapewne takie marki jak Fiskars, Ittala czy Arabia, ale czy znacie na przykład Nystad Sauna Company i ich fenomenalne zapachy do sauny? Naturalne, wegańskie i ekologiczne oczywiście, olejki eteryczne z fińskiej brzozy, liści i ziół, sprawią, że seans w saunie nabierze wyjątkowego wymiaru. Takich firm jest wiele, dlatego zachęcamy Was do eksplorowania na stronie www.designfromfinland.com i pewnie znajdziecie tam niejedną ciekawą markę.

GLASS HOUSE – KONTIO

Na liście firm odznaczonych znakiem DESIGN FROM FINLAND, znalazła się też nasza cała kolekcja GLASS HOUSE – KONTIO. Fiński design i jakość, zostały docenione i zauważone. Więcej o całej kolekcji przeczytacie TU.

Na stronie możecie też zrobić sobie mały test i dowiedzieć się jakim obiektem fińskiego designu jesteście. Z przymrużeniem oka podchodzimy do jego wyników, ale oczywiście, ciekawość wygrywa w naszym wypadku i sami na sobie sprawdziliśmy. Wpisujecie jedynie datę urodzenia i …. Sami zobaczcie.