×

Czym jest SmartLogTM?

Kontio SmartLogTM to innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnych konstrukcji drewnianych. Dzięki najnowszej technice produkcji, bale Kontio SmartLogTM, w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników, nie osiadają. Dzięki unikalnej technologii, projektanci mają pełną swobodę w doborze pozostałych materiałów budowlanych, przy zachowaniu wszystkich cech samego drewna. SmartLogTM idealnie sprawdza się przy budowie nowoczesnych budynków energooszczędnych wg indywidualnego projektu inwestora.

Dowiedz się więcej
Technologia SmartLog

Bale Kontio

Dobór bali

Do każdego domu Kontio bale dobierane są adekwatnie do potrzeb. Wyselekcjonowany materiał uwzględnia zarówno lokalny klimat, obowiązujące przepisy, jak i indywidualne preferencje klienta. Każdy bal klejony wykonany jest z sosny Kontio Arctic PineTM.

Nasza oferta obejmuje laminowane profile z bali z podwójnym kanałem uszczelniającym i technologię minimalizującą osiadanie bali. Wszystkie oferowane materiały „oddychają”, tj. pozwalają na cyrkulacje wilgoci. Oznacza to w praktyce, że drewno ma zdolność regulacji odpowiedniego stopnia wilgotności wewnątrz budynku. Dzięki temu są nie tylko trwałe i dostosowane do różnych stylów projektowania, ale są także bezpieczne dla zdrowia.

Narożniki

Nowoczesne narożniki i łączenia

Narożniki i łączenia Kontio, opracowane zostały przez wewnętrzny dział badań i rozwoju, który od ponad 40 lat doskonali technologię budowy drewnianych domów. Wszystkie rozwiązania dotyczące narożników i systemów uszczelnień testowane są na bieżąco w laboratorium pod kątem efektywności i trwałości. Dobór narożników ma duży wpływ na finalny wygląd domu, dlatego oprócz długich naroży bali oferujemy także krótkie i nowoczesne narożniki Eagle i City Corner.

Technologia

Kontio SmartLogTM produkowany jest z trzech lameli sosnowych, które łączy się pod ciśnieniem, w efekcie czego tworzą długie laminowane bale. Specjalny układ laminatów podłużnych i poprzecznych zmniejsza kurczliwość i pękanie bali do niezbędnego minimum. Dzięki zwiększonej wytrzymałości materiał nie odkształca się, co daje dużą swobodę w projektowaniu.

Piękno drzemie w detalach

SmartLogTM to także nowe możliwości w projektowaniu wnętrz.

Nieograniczone możliwości i rozwiązania stylistyczne dla budynków z drewna Trwała, solidna i ekologiczna konstrukcja domów z drewna

Cechy technologii kontio SmartLogTM

Technologia SmartLogTM to:

  • - Nieograniczone możliwości i rozwiązania stylistyczne dla budynków z drewna
  • - Benefity zdrowotne wynikające z zastosowania drewna Kontio Arctic PineTM
  • - Trwała, solidna i ekologiczna konstrukcja
  • - Zaawansowana technologia i najwyższej jakości detale
  • - Energooszczędne rozwiązania budowlane

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby stale być na bieżąco

 

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując korzystanie ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.